trende

Taş Halı Merdiven Kaplama Uygulaması

Taş Halı Merdiven Kaplama Uygulaması
31.10.2022
107

TAŞ HALI MERDİVEN KAPLAMA UYGULAMASI

Taş halı merdiven kaplama uygulaması son zamanlarda gerek dayanıklılık gerekse dekoratif anlamda dikkat çekici bir ürün haline gelip kullanım alanları fazlalaşmıştır. Zemin kaplama çeşitlerinden biri olan taş halı yerinde dökme şeklinde uygulanır. Her mekan için taş halı zemin kaplama çözümü mevcuttur. Dayanıklıdır; Güneş ışınlarından, her türlü darbeden, ağırlıktan, kimyasal maddelerden etkilenmez. Dekoratiftir; iç ya da dış mekan fark etmeksizin her şekilde dekoratif bir görüntü sağlar. Sorunsuz ve tam anlamı ile kalıcı bir çözümdür.

Taş halı uygulaması aslında detaylar zinciridir. Özellikle uygulanacak alanın zemin durumunun önemi büyüktür. İyi bir analiz sonrasında uygulama aşamasına geçilmelidir. Zeminin kontrolü ve kullanım amacının tam anlamı ile belirlenmesi sonrasında hazırlıklara başlanmalıdır. Taş halılar yaygın bir kullanım alanlarına sahiptir.

⦁ Bahçelerde yürüyüş alanları,

Teraslar,balkonlar,

Merdivenler,basamaklar

Parklar,

⦁ Ofisler,

Taş halı birçok ortamda kullanım açısından tam bir dinamiklik sağlayıcı örneklerden biridir. Bunlardan biri de taş halı merdiven kaplama sayılabilir. Ortama şıklık ve hoş bir görüntü katarak güzel sonuçlar elde edilir. Taş halı uygulaması her ne uygulanacak alan olursa olsun öncesinde iyi bir analizden geçmesi ve işlemi uzman bir ekibin yapması halinde özenli bir çalışma ortaya çıkar

TAŞ HALI BASAMAK KAPLAMA

Neden Merdivenlerde Taş Halı Zemin Kaplama Tercih Edilmelidir?

 • Şık ve doğal bir görüntü sağlanır.
 • Görsellik her zaman   renk seçenekleri ile fark yaratır.
 • Dış etkenlere karşı dayanıklılık özelliği vardır.
 • Kolay temizlenebilir, leke tutmaz.
 • Kimyasallara karşı da dayanıklıdır.
 • Renk, desen ve modeller açısından da bulundukları alanda ambians yaratır.

Taş halı zemin kaplama işlemleri mutlaka işin  uzmanına bırakılmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için ve beklentilerinizi en kaliteli şekilde uygulayabilmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Hizmetlerimiz son derece güvenli olup, işlem esnasında herhangi bir koku rahatsızlığı söz konusu bile olmaz. Bu yüzden taş halı uygulaması her zaman tercih edilmektedir.

TAŞ HALI MERDİVEN KAPLAMA UYGULAMASI 

Taş halı merdiven kaplama ile kullanılan mekanda tam bir tasarım ve kusursuz bir görüntü sağlanır. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde kaymazlık ve kolay temizleme özelliği de sağlanmış olunur. Taş halı aynı zamanda Stone Carpet olarak da isimlendirilir. Merdivenlerin ana kısmında normal zeminden farklı olarak özel dikey bağlayıcı ile karıştırılması yapılarak anoya uygulanır bu da şık bir görüntü sağlanması demektir.

Taş halı uygulaması iç mekanlarda özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlanmış bir zemin kaplama türüdür. Neden? Çünkü mekana farklılık katar, dekoratif bir anlam yükler. Önerilen bir teknik sistem olması; uzun ömürlü kullanıma açık olmasından kaynaklıdır. Merdivenlere göre gelen boyutlar öncelikli olarak özenli bir işleme alınarak yıkanır ve kurutmadan sonra hazır hale getirilir. Taş halı merdiven basamak garantili, kaliteli ve doğru bir montajla uzun bir kullanım sağlar. Beraberinde kullanılan doğru ürünlerle de sonuç çok daha kaliteli ortaya çıkar. Taş halı uygulamalarında taşları bir arada turan bağlayıcı reçine kalitesi her zaman büyük bir etkendir.

 Uygulama Detayları 

1. Taş halı merdiven uygulamasında bağlayıcı reçine kalınlık ve taş miktarına göre kullanılmalıdır.

2. Reçine kullanımı %5 ve %8 oranında değişir. Ancak sistemin kaliteli olması için %8 her zaman önerilendir.

3. Alt zemin hazırlığı çok iyi yapılmalıdır.

4. Doğru ve konusunda uzmanlarca bir astar uygulaması yapılmalıdır.

5. Taş halı uygulaması en sağlıklı olarak sağlam bir beton üzerinde olmalıdır.

Taş halı uygulaması kapalı alanlarda uygulandığında bakımına da özen gösterilmesi gereklidir. Kapalı alanlarında taş halı temizliği için önerilen vakumlu elektrik süpürgeleri dir. Periyodik temizliklerde su ile temizlik yapılırken burada kireçli su olmamasına özen gösterilmelidir. Yapılan temizlikten sonra mutlaka kalan su çekilmeli ve kurutulmalıdır. Kimyasal ürün olarak özellikle çözücüler gözeneklere zarar vereceğinden kullanılmamalıdır. Periyodik bakımlarının profesyonellerce gerçekleşmesi halinde taş halı üzerine temizlik malzemesi püskürtülmesi yapılır ve fırçalı makine ile temizlenip işlem sona erdirilir.

Taş halı merdiven uygulaması kapsamında bakımını dikkat edildiği takdirde en az 2 yıl garantili olup tam anlamı ile yeni nesil zemin kaplama türü olarak tanımlanabilir. 

Merdivenlerde Kuvars Taş halı teknik özellikleri ile her zaman bir tık ön plandadır. İnsan sağlığı için bir tehdit değildir, derz yoktur, leke tutmaz, kokusuzdur, kolay bir bakımı vardır ve temizlik imkanına sahiptir. Renk, desen imkanları ile de görsel şovunu sunar. Rengi ve canlılığı koruyucu özelliktedir.

Bu özellikler kapsamında zemin kaplama türleri arasında öncelikli olan taş halı uygulaması için size en garantili hizmeti sunuyoruz. Taş halı uygulaması kullanıldığı mekana şıklık kazandırırken dayanıklılığı ile de uzun ömürlü bir kullanım vaat eder. Bizimle iletişime geçerek gerek ayrıntılı bilgi gerekse fiyat bilgileri alabilirsiniz. Tecrübe, kalite ve profesyonellik değişmeyen misyonumuzdur.stone art

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Mihrab Zemin
  Mihrab Zemin
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?